Zpět na aktuality

Konference ISSS 2024 startuje přípravy

Příští ročník konference ISSS, v pořadí šestadvacátý, se bude konat ve dnech 13. a 14. května 2024 v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. ISSS je největší konferencí zabývající se e-governmentem v Česku, každoročně ji navštěvuje přes 2000 účastníků, nechybí špičky domácí politické scény, ministři, zástupci veřejné správy z ČR i zahraničí či vysocí manažeři renomovaných firem. V programu se objeví tradiční témata jako kyberbezpečnost, digitální identita nebo Smart city a Smart region, ale i nové směry digitalizace jako využití umělé inteligence ve veřejné správě.

„Už na předchozím ročníku jsme měli příležitost letmo nahlédnout do problematiky využití umělé inteligence ve veřejné správě, například při slavnostním zahájení představitelé Ministerstva vnitra a Microsoftu prezentovali chatbota, který by dovedl pružně a individuálně vyhledávat právní rámec určitých životních situací a jejich návodné řešení. Expanse umělé inteligence nejen ve službě státu s sebou přináší etická i technická dilemata, která by právě konference ISSS měla v budoucnu osvětlovat,“ říká programový ředitel konference Vojtěch Dvořáček.

Digitalizace státu v barvách

„Konference ISSS každoročně obměňuje ústřední barvy vizuálu, aby odkázala na to, že i digitalizace státní správy není pouze monochromatická a odehrává se na širokém spektru barev, tedy směrů a témat e-governmentu. Stálou barvou je už několikátý ročník v řadě žlutá, která se pohybuje od žloutkově žluté až k narcisově žluté. Žlutá symbolizuje dlouhou tradici a vize konference. Jako druhou barvu jsme pro 26. ročník zvolili kontrastní mechově zelenou, kterou doplňuje malachitová, “ vysvětluje Adam Folta, marketingový manažer konference ISSS.

Generální partner

Česká spořitelna, a. s.

Hlavní partneři

Asseco Central Europe, a. s. CETIN Cisco Systems, s.r.o. Česká pošta Eviden ICZ, a. s. Microsoft Vita software s.r.o.

Ve spolupráci

Hradec Králové Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Triada, spol. s r. o.