
O přednášejícím
Český politik, diplomat, ekonom, publicista a od května 2023 ministr pro evropské záležitosti ve vládě Petra Fialy. V letech 2021 až 2023 byl náměstkem ministra zahraničních věcí ČR. V letech 1990 až 1998 byl primátorem města Hradec Králové za Občanské fórum a později za ODA. V současnosti je členem hnutí STAN a ministrem pro evropské záležitosti.
Přednášky

O přednášejícím
Martin Kupka je politik a novinář, od prosince 2021 ministr dopravy ČR ve vládě Petra Fialy, od ledna 2014 místopředseda ODS, v letech 2016 až 2022 zastupitel Středočeského kraje (v letech 2016 až 2017 také náměstek hejtmanky a v letech 2020 až 2022 pak 1. náměstek hejtmanky), v letech 2010 až 2021 starosta obce Líbeznice.
Přednášky

Robert Králíček
poslanec
O přednášejícím
Robert Králíček v současné době pracuje jako Poslanec Parlamentu České republiky. Je členem Výboru pro bezpečnost a výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. V oblasti ICT působí na různých obchodních a marketingových pozicích více než 20 let. Má odborné znalosti o mezinárodních trzích v oblasti ICT se zaměřením na prodej, marketing, strategii a plánování. Své zkušenosti získal rovněž jako manažer nepřímého prodeje, zabýval se řízením velkých IT obchodních partnerů, tvorbou prodejních a marketingových strategií a poradenstvím. Od roku 2014 se věnuje komunální politice, kde je členem zastupitelstva na městské části Praha 4, členem komise ICT Magistrátu hlavního města Prahy a zabývá se též oblastí Smart Cities, kdy působil na pozici člena představenstva ve společnosti Operator ICT a. s..
Přednášky

Martin Kukla
hejtman
O přednášejícím
Český politik a zkušební inženýr, od listopadu 2024 hejtman Kraje Vysočina, od října 2021 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2016 zastupitel Kraje Vysočina (v letech 2018 až 2020 též náměstek hejtmana), v letech 2019 až 2022 člen předsednictva hnutí ANO 2011.
Přednášky

Jiří Štěpán
náměstek hejtmana
O přednášejícím
Český politik, historik a vysokoškolský pedagog, v letech 2016 až 2020 hejtman Královéhradeckého kraje, v letech 2008 až 2012 a opět od roku 2016 krajský zastupitel (navíc od roku 2024 náměstek hejtmana), v letech 2014 až 2018 zastupitel a radní města Hradce Králové, od roku 2022 zastupitel města Rokytnice v Orlických horách a od roku 2023 starosta města, člen SOCDEM.
Přednášky

O přednášejícím
Pavlína Springerová je politička a politoložka, od roku 2020 zastupitelka Královéhradeckého kraje, od roku 2022 primátorka města Hradec Králové, od roku 2019 předsedkyně hnutí Hradecký demokratický klub. V letech 2012 až 2019 zastávala funkci děkanky Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové, v letech 2019 až 2022 byla prorektorkou Univerzity Hradec Králové.
Přednášky

Eva Pavlíková
vrchní ředitelka sekce IT
O přednášejícím
Eva Pavlíková se dlouhodobě pohybuje na vrcholových pozicích v IT a managementu. Působila ve vodárenství, retailu nebo telekomunikacích, kde získala široké zkušenosti v oblasti řízení a implementace technologických i obchodních řešení. V roce 2019 se stala spoluzakladatelkou neziskové organizace Česko.Digital, která se zaměřuje na podporu veřejného sektoru prostřednictvím technologických inovací. Společně s Jakubem Nešetřilem a Radkou Horákovou vytvořili komunitu odborníků, kteří ve svém volném čase pomáhají státním a neziskovým organizacím s využitím moderních technologií. Eva Pavlíková působí i v dalších projektech, jako je Byro, platforma pro tvůrčí lidi ve veřejné správě, která se věnuje pracovní kultuře a vedení týmů. Vystudovala informační technologie na pražském ČVUT a nadále studuje Husitskou teologickou fakultu Univerzity Karlovy.
Přednášky

Tomáš Hrubý
vrchní ředitel sekce informačních a komunikačních technologií
Přednášky

O přednášejícím
Mezi roky 2005 a 2010 působil v Seznam.cz, kde měl jako manažer na starosti portál Sprace.cz, zaměřený na pracovní příležitosti. Od září 2010 do května 2013 pracoval v Economii, kde řídil oddělení zodpovědné za elektronickou distribuci obsahu. Od června 2013 pracoval zejména pro Avast, zhruba rok se věnoval vedení týmu zaměřeného na zkoumání dat, poté vystřídal několik pozic v divizi Jumpshot. Od roku 2023 je ředitelem DIA.
Přednášky

Karel Štencel
předseda představenstva
Přednášky

Ján Ferenčák
poslanec
Přednášky

O přednášejícím
Zdeněk Zajíček je politik a advokát, v letech 1996 až 1998 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2006 až 2013 postupně náměstek ministra vnitra ČR, ministra spravedlnosti ČR a ministra financí ČR, od roku 2018 zastupitel hlavního města Prahy, od července 2020 viceprezident Hospodářské komory ČR. Je členem ODS, od roku 2022 vykonává funkci místopředsedy strany.
Přednášky

O přednášejícím
Vladimír Dzurilla je český manažer a úředník působící zejména v oblasti IT systémů a organizačních a procesních změn. Od roku 2016 byl generálním ředitelem státního podniku Státní pokladna Centrum sdílených služeb, od ledna 2018 též ředitelem státního podniku Národní agentura pro komunikační a informační technologie. V únoru 2018 byl jmenován vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci ve vládě Andreje Babiše, z této pozice vede projekt Digitální Česko a při pandemii covidu-19 v letech 2020–2021 odpovídal za projekt Chytré karantény a centrální rezervační systém pro očkování proti nemoci covid-19.
Přednášky

O přednášejícím
Juraj Šedivý získal MBA titul na Rochester Institute of Technology v New Yorku a inženýrský titul na Univerzitě v Nitře. V roce 1997 nastoupil na pozici Výkonného ředitele pro plánování a controlling ve společnosti Český Telecom, od roku 2001 pak zastával pozici viceprezidenta pro finance a podpůrné služby. V letech 2003 až 2009 se stal prvním viceprezidentem představenstva společnosti a mezi roky 2006 a 2009 byl výkonným ředitelem Telefónica O2 Slovakia. Zastával široké portfolio pozic v oblasti finančního controllingu ve společnosti Johnson & Johnson v USA i v České republice, byl finančním ředitelem Globtelu, součásti France Telecom Group a investičním partnerem v oblasti softwarového inženýrství. Od ledna 2019 je Juraj Šedivý Generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti CETIN.
Přednášky

O přednášejícím
Marek Řezáč je ředitelem pražské pobočky společnosti GORDIC, lídra v oblasti IT, digitální transformace a eGovernmentu. Ve firmě se zaměřuje na rozvoj obchodu a posilování vztahů se státní správou i komerčními klienty, zejména na území Prahy a Středočeského kraje. Kromě rozvoje firmy se aktivně věnuje tématům, jako je digitalizace veřejné správy, kyberbezpečnosti a nové technologie, včetně umělé inteligence. Jeho cílem je, aby řešení od společnosti GORDIC nejen reagovala na současné potřeby, ale pomáhala utvářet budoucnost státní správy v České republice.
Přednášky

Ivana Havlíková
jednatel
Přednášky

O přednášejícím
V roku 1996 ukončil štúdium na Vojenskej leteckej akadémii generála M. R. Štefánika v Košiciach a začal pracovať na ministerstve obrany. O rok neskôr nastúpil na pozíciu vedúceho úseku komunikácie a hovorcu Strany demokratickej ľavice a zároveň začal študovať politické vedy a medzinárodné vzťahy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. V roku 1998 bol zvolený za poslanca Národnej rady SR za stranu SDĽ. V roku 2008 sa stal konzultantom pre tvorbu komunikačných stratégií verejných inštitúcií vo Svetovej banke na Slovensku. Po štvorročnom pôsobení na mieste hovorcu a poradcu na Miestnom úrade v Petržalke v roku 2010 začal pracovať ako riaditeľ Kancelárie primátora Bratislavy. Od roku 2015 pôsobil ako generálny riaditeľ Kancelárie predsedu Najvyššieho kontrolného úradu SR. V septembri 2020 bol parlamentom zvolený za podpredsedu NKÚ a v máji 2022 za predsedu NKÚ na 7 rokov. Od mája 2024 je zároveň prvým viceprezidentom európskej organizácie národných kontrolných inštitúcií EUROSAI.
Přednášky
Jiří Bernas
Přednášky
Tomáš Bezděk
Přednášky
Filip Bílek
Přednášky
Dagmar Bínová
vedoucí projektu IS DMVS
Přednášky
O přednášejícím
Od roku 2020 působí v oblasti digitalizace veřejné správy. Začínala na projektech digitalizace na odboru eGovernmentu v Ministerstvu vnitra v pozici vrchního ministerského rady, kde se zaměřovala na rozvoj eGovernmentu, analýzu a optimalizaci digitálních služeb a podporu jejich uživatelů. Od roku 2023 pracuje v Digitální a informační agentuře (DIA), kde zastává pozici vrchního rady. V rámci své agendy se věnuje analýze a zlepšování online služeb státu, koordinaci vývoje a provozu systémů a spolupráci s dodavateli i dalšími institucemi veřejné správy. Jejím cílem je zvyšování kvality a uživatelské přívětivosti digitálních nástrojů a efektivní sdílení osvědčených postupů napříč rezorty
Přednášky
Kateřina Černá
Přednášky

Pavel Češka
Přednášky
Petra Danková
Přednášky

Jaromír Dědeček
člen Rady
O přednášejícím
Ing. Dědeček, člen Rady Královéhradeckého kraje pro oblast financí. Je gestorem Datového portálu Královéhradeckého kraje a otevřených dat kraje. Ing. Dědeček je politik, od června 2024 poslanec Poslanecké sněmovny PČR za hnutí ANO.
Přednášky

O přednášejícím
Obchodní ředitel technologické společnosti MasterDC a zakladatel IDC-softwarehouse, kterou úspěšně vedl více než dvě dekády až do její akvizice. Vystudoval matematiku a management na Matematicko-fyzikální fakultě a také ekonomii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V profesním životě se dlouhodobě věnuje podpoře digitalizace, modernizaci státní správy a inovacím v IT sektoru. Podílel se a řídil několik projektů v oblasti systémové integrace a outsourcingu IT, v rámci kterých poznal důležitost zásad kybernetické bezpečnosti.
Přednášky
Pavel Doležal
Přednášky

Pavel Doubek
Přednášky

O přednášejícím
Přednášející působí jako vedoucí oddělení Czech POINT a ISDS. Je rovněž lektorem systému Czech POINT a gestorem konverze dokumentů, přičemž vede pracovní skupinu zaměřenou na autorizovanou konverzi. Dlouhodobě se věnuje rozvoji digitálních služeb veřejné správy a přispívá k procesu elektronizace a digitalizace. Ve své roli úzce spolupracuje s úřady i dalšími subjekty zapojenými do tohoto procesu.
Přednášky
Jakub Fiala
Přednášky
Petr Frendlovský
pověřený ředitel odboru registrů a rozhraní
Přednášky

Dominik Gregor
analytik Odboru analýz, podpory řízení a kontroly
O přednášejícím
Analytik Odboru analýz, podpory řízení a kontroly Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, zpracovatel datových sad, pro datový portál zajišťuje vizualizaci a aktualizaci dat, a to i v anglickém jazyce.
Přednášky

O přednášejícím
Milan Habrcetl, Account Executive Architecture Security. Oblasti kybernetické bezpečnosti se věnuji od roku 1998, převážně v pozicích sales manager nebo business development manager. V Ciscu pracuji od února 2016 v rámci Global Security Sales organizace s cílem podpory prodeje celého bezpečnostního portfolia Cisco Security v České Republice a na Slovensku.
Přednášky

Zbyněk Hála
analytik Odboru analýz, podpory řízení a kontroly
O přednášejícím
Analytik Odboru analýz, podpory řízení a kontroly Krajského úřadu Královéhradeckého kraje, se zaměřením na zpracování všech zajímavých dat (zejména velkého objemu) a tvorbu ještě zajímavějších výstupů, pro datový portál a datový sklad zajišťuje objemné datové sady z informačních systémů úřadu.
Přednášky

O přednášejícím
Petr Hamák působí v oblasti poradenství v řízení nejen IT, kde využívá své zkušenosti k optimalizaci procesů a zlepšení procesní komunikace ve firmách. Jeho dlouholeté zkušenosti vycházejí ze spolupráce s různými organizacemi, kterým pomáhá efektivně řídit interní procesy a zvyšovat jejich efektivitu. S důrazem na praktická řešení a individuální přístup podporuje společnosti v implementaci strategií, které vedou k dosažení jejich cílů. Jeho práce je zaměřena na identifikaci klíčových oblastí pro zlepšení a následné zavedení opatření, která přinášejí měřitelné výsledky.
Přednášky
Romana Hejnová
Přednášky

O přednášejícím
Tomáš Hlavsa je zkušený odborník v oblasti kybernetické bezpečnosti a high-tech technologií. Jako bezpečnostní ředitel ve společnosti Eviden Czech Republic s.r.o. spadající pod Atos Group zodpovídá za kybernetickou bezpečnost, systémy pro bezpečnostní složky státu a divizi superpočítačových technologií. V minulosti působil jako technický ředitel a projektový manažer ve společnosti Bull s.r.o., kde se specializoval na implementaci kyberbezpečnostních řešení pro státní správu.
Přednášky

O přednášejícím
Je absolventem oboru Elektronika a sdělovací technika na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Profesní kariéru spojil od roku 2010 s Českým telekomunikačním úřadem. Na ČTÚ působil nejdříve jako referent Oddělení technické podpory Brno, dále jako vedoucí tohoto oddělení, následně jako ředitel Odboru kontroly a nyní jako ředitel Sekce kontroly. Do jeho sekce patří zejména Odbory kontroly a monitorování kmitočtového spektra. Dále také Oddělení jednotného informačního místa a Oddělení správních činností.
Přednášky

O přednášejícím
Působí na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a specializuje se na oblast kybernetické bezpečnosti, kde uplatňuje své zkušenosti z praxe např. na pozici manažera kybernetické bezpečnosti v ČEZ Distribuci. Je řešitelem několika výzkumných projektů Technologické agentury České republiky a stojí za spoluprací s firmami a veřejnou správou. V neposlední řadě se zaměřuje na práci s talentovými studenty, které intenzivně zapojuje do vědecko výzkumných projektů, intenzivně vyhledává zajímavé stáže a individuálně rozvíjí jejich odborné kompetence.
Přednášky
Jiří Hubálek
Přednášky

O přednášejícím
František Janů je vedoucím oddělení služeb, týmu zabývající se kybernetickou bezpečností. Věnuje se tématům ZoKB, nZoKB, VoKB, nVoKB, GDPR, NIS2. Jejich oddělení vyvíjí portálové řešení GCS (Gordic Cyber Security), díky kterému dokáží jejich zákazníci hravě zvládnout problematiku Analýzy rizik z pohledu VoKB, vytvářet a aktualizovat dokumentaci spojenou s ochranou osobních údajů – GDPR či průběžně vzdělávat a prokazatelně seznamovat zaměstnance pomocí e-learningové platformy.
Přednášky

O přednášejícím
Ing. Olga Jedličková je spoluzakladatelkou společnosti Smart Informatics s.r.o., kde zastává pozici systémové architektky a finanční ředitelky. Více než 25 let zkušeností se systémovou integrací televizních a multimediálních technologií teď přenáší do oblasti moderních komunikačních technologií. Řešení jsou zaměřena na využití robotických systémů, umožňujících provádět vizuální kontrolu a diagnostiku bez přímého vstupu člověka do rizikových zón. Modularita řešení umožňuje aplikaci nejen pro IZS, ale i v průmyslu, energetice, logistice či telemedicíně. Pokročilé analytické nástroje a umělá inteligence zajišťují prediktivní údržbu a automatizované vyhodnocování provozních dat.
Přednášky

Tomáš Jirovec
Přednášky

O přednášejícím
Metodik a analytik spisové služby s více než 18letou praxí a zkušenostmi se zakázkami takových rozměrů, jako je spisová služba pro Ministerstvo obrany nebo Český telekomunikační úřad. V rámci prezentace vám tak představí působivou exkurzi do konkrétních částí spisové služby GINIS.
Přednášky

O přednášejícím
Dalibor Kačmář zastává pozici ředitele pro technologie a bezpečnost od listopadu 2019. Ve své roli je odpovědný za vytváření technologické vize Microsoftu na českém a slovenském trhu, zejména v oblasti cloudu, digitální transformace, kybernetické bezpečnosti a otevřených dat. Ve společnosti Microsoft pracuje Dalibor Kačmář již od roku 2003, naposledy v roli ředitele partnerské sítě a předtím v roli manažera divize Cloud + Enterprise. Je zakladatelem iniciativy Partneři ve vzdělávání, působil v divizi vývoje jako akademický evangelista a poté jako specialista na platformní strategie. Předtím, než přišel do společnosti Microsoft, vyučoval informatiku na mnoha univerzitách v České republice, USA a ve Finsku a také externě pracoval jako regionální ředitel programu Microsoft Developer Network. Ve svém volném čase se věnuje rodině, jízdě na kole, lyžování a skialpinismu, crossfitu, ale i klasické kytaře.
Přednášky
Vladimír Kalina
Přednášky

O přednášejícím
Působí v oblasti digitalizace veřejné správy od roku 2017. V rámci Ministerstva vnitra se věnoval především projektům zaměřeným na optimalizaci agend, tvorbu Katalogu služeb a rozvoj Portálu občana. Spolupracoval s obcemi a dalšími subjekty veřejné správy na zjednodušení a digitalizaci konkrétních administrativních procesů. Od roku 2023 působí v Digitální a informační agentuře, kde se podílí na rozvoji digitálních služeb a strategických aktivitách v oblasti eGovernmentu.
Přednášky

O přednášejícím
Lubomír Karas působí ve společnosti ALVAO již více než deset let, kde zúročuje své předchozí dvacetileté zkušenosti na pozici Chief Information Officer ve vedení českých i nadnárodních firem. Má hluboké znalosti v oblasti řízení IT v mezinárodním i lokálním prostředí. Na základě těchto zkušeností dnes pomáhá českým firmám i státním organizacím zefektivnit komunikaci a optimalizovat interní procesy – nejen v oblasti IT. V ALVAO se zaměřuje na rostoucí společnosti, které potřebují lépe organizovat své interní servisní týmy a mít detailní přehled o svém majetku – kdo za něj odpovídá, kde se nachází a jak je využíván.
Přednášky

Jan Kavalírek
Přednášky

O přednášejícím
Mgr. Vojtěch Klimeš má za sebou 17 let technického a obsahového vývoje OKbase, což zahrnuje přes 350 implementací systému zákazníkům, nespočet zapracování nové legislativy a jeden digitální projekt za druhým. Vývojové týmy pod jeho vedením zapojují umělou inteligenci do různých částí systému, například do plánování směn nebo kontroly mezd a docházky. Za hlavní výzvu považuje přinést uživatelům systému OKbase nejen kvalitní, spolehlivý a bezpečný software, ale především know-how celého týmu od návrhu, přes vývoj, nasazení až po podporu, které umožní znovu promyslet, zefektivnit a opravdu využít personální potenciál každé firmy.
Přednášky

O přednášejícím
Zuzana Konečná se zaměřuje na efektivní řízení finančních a provozních procesů s cílem optimalizovat zdroje a podpořit udržitelný rozvoj organizace. Koordinuje finanční, personální a strategické plánování, zajišťuje controlling ekonomických operací a správu rozpočtu. Dbá na transparentní řízení, spolupráci mezi odděleními a dodržování legislativních a interních standardů. Motivuje a rozvíjí svůj tým, nastavuje cíle a standardy pracovního výkonu. Jejím cílem je stabilní a efektivně fungující organizace s jasnou vizí do budoucna.
Přednášky

O přednášejícím
Jan Kopřiva je specialistou na kybernetickou bezpečnost s dlouhou praxí a širokými zkušenostmi. V současnosti působí jako konzultant ve společnosti Nettles Consulting a také jako jeden z bezpečnostních odborníků ve světoznámém sdružení SANS Internet Storm Center. Je autorem řady bezpečnostních kurzů, odborných výzkumů a článků zaměřených na různé aspekty kybernetické bezpečnosti a pravidelně přednáší na domácích i zahraničních odborných konferencích.
Přednášky

O přednášejícím
Lukáš Kos má na starosti B2B partnership program a obchod ve společnosti WEDOS. S více než 16letou praxí v prodeji výrobků a služeb napříč širokým spektrem zákazníků se specializuje na získávání, udržování a rozvíjení obchodních vztahů. Během svého ročního působení u WEDOSu se podílel mimo jiné na jednání s významným evropským státem a Evropskou agenturou pro kyberbezpečnost. Jeho práce přispívá k rozvoji služby WEDOS Protection, optimalizaci obchodních procesů a vytváření bezpečnějších webů pro zákazníky, což vede ke zvýšení ziskovosti partnerů.
Přednášky

O přednášejícím
Lenka Kováčová působí v Digitální a informační agentuře jako vedoucí Oddělení evidence a sdílení dat a národní koordinátorka otevřených dat. Problematikou zpřístupňování dat veřejného sektoru se začala zabývat již v roce 2016 během svého působení v Nadaci OSF a následně na Ministerstvu vnitra. Je členkou Pracovní komise k otevřenému vládnutí a transparentnosti státní správy, a taktéž členkou Open Data Committee a Public Sector Information Group pod Evropskou komisí. Jejím cílem je co nejvíc ulehčit zapojení odpovědných subjektů a zajistit jejich komunikaci s uživateli dat, aby došlo k zvýšení jejich praktického využití a společenského dopadu.
Přednášky
Jan Křížek
Přednášky
Martina Kubešová
Přednášky

Zita Kučerová
Přednášky

Adam Kučínský
Přednášky

Petr Kuchař
Přednášky
Lucie Kultová
Přednášky
Marcel Kužel
Přednášky

Lukáš Kypus
O přednášejícím
Spoluzakladatel společnosti Noibitu s praxí v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti. Podílel se na návrhu a budování obrany u zákazníků v sektorech jako energetika, doprava, telco, finance či retail a zároveň stojí za vznikem a rozvojem SOC týmu v Noibitu. Působí jako defensive security consultant, navrhuje a zavádí bezpečnostní opatření od regulatorních požadavků přes risk management až po detekční a reakční mechanismy. Aktivně se podílí na assesmentech, reportingu, analýzách incidentů a je členem incident response týmu.
Přednášky
Tomáš Laga
Přednášky
Petr Laštovička
Přednášky

Tomáš Lechner
Přednášky

Tomáš Lechner
Přednášky
Václav Lukavský
auditor a senior konzultant kybernetické bezpečnosti
O přednášejícím
Mgr. Ing. Bc. Václav Lukavský, auditor a senior konzultant kybernetické bezpečnosti ATS-TELCOM PRAHA, a.s. V oblasti kybernetické bezpečnosti pracoval na významných pozicích v rámci projektů MO ČR a Vládní organizace ČR.
Přednášky

Miroslav Lukeš
Přednášky

O přednášejícím
Mgr. Ing. Vladimír Mana, LL.M. je odborníkem s více než třicetiletou praxí ve veřejné správě. V minulosti působil jako náměstek ministra životního prostředí, který vedl sekci státní správy, jejíž součástí byl také legislativní odbor. V současnosti působí jako státní tajemník v Ministerstvu průmyslu a obchodu a v jeho gesci je mimo jiné také oblast informatiky, digitalizace a kyberbezpečnosti. Vystudoval lesní inženýrství, správní právo a veřejnou správu a své odborné znalosti sdílí i jako lektor Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy. Díky své mezioborové zkušenosti dokáže efektivně propojovat ekologické myšlení, právní rámec a moderní technologie. Je uznávaným lídrem se zkušenostmi s řízením velkých týmů a systémových změn.
Přednášky

O přednášejícím
Pracovní zkušenosti s platformou GINIS začal sbírat téměř před 20 lety od základních rolí, jako je dokumentarista, metodik, analytik, až po architekta, kdy navrhoval kompletní napojení GINIS na IISSP. Poslední roky se věnuje primárně strategickému projektovému managementu s důrazem na implementaci komplikovanějších projektů co do integračních úloh tak samotného nasazení, které váže například na migrace. Je držitelem certifikací PRINCE2 Practitioner, PMS Foundation a TOGAF Foundation.
Přednášky

O přednášejícím
Vystudoval obor regionální geografie na Katedře geografie Přírodovědecká fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V současnosti pracuje na pozici odborného konzultanta v oddělení rozvoje Centra investic, rozvoje a inovací, na které se věnuje strategickému plánování rozvoje území Královéhradeckého kraje, regionů i jednotlivých obcí. Specializuje se na tvorbu map, mapových aplikací a vizualizaci dat. Je autorem grafického návrhu a webových stránek oceňovaného portálu Data KHK.
Přednášky

O přednášejícím
Petr Mojžíšek se v oblasti routing switching pohybuje již 20 let. Po absolvování FJFI při ČVUT začal působit jako lektor a získal prestižní certifikát CCIE. Od roku 2004 se v ANECTu věnoval projektům a konzultacím síťové infrastruktury v Enterprise a SP prostředích. Od roku 2014 je vedoucím oddělení infrastruktury a směruje ANECT k moderním softwarově definovaným technologiím.
Přednášky
Petr Moldan
Přednášky
Tomáš Musil
Přednášky

Ladislav Němec
vrchní ředitel sekce silniční a veřejné dopravy a správních agend
O přednášejícím
Vrchní ředitel sekce silniční a veřejné dopravy a správních agend a zároveň Digitální zmocněnec za Ministerstvo dopravy.
Přednášky

O přednášejícím
Jiří Novák se věnuje analýze dat, statistice a strojovému učení. Má zkušenosti z akademického výzkumu v ČR a Švýcarsku, kde se zabýval anonymizací dat, statistickou ochranu důvěrnosti a vývojem syntetických dat. Kromě akademické sféry se podílí na projektech v soukromém i veřejném sektoru. Ve společnosti JN Analytics je zodpovědný za oblast modelování dat a vývoj analytických nástrojů.
Přednášky

O přednášejícím
Jana je uznávaná jako přední technologická právnička ve střední a východní Evropě. Jana se za posledních 20 let podílela na některých z největších TMT projektů a transakcí v regionu. Nezávislými právními adresáři, jako je Legal500, Who’s Who Legal a Chambers Europe, je trvale hodnocena jako vedoucí představitelka. Legal500 uvádí Janu do Síně slávy České republiky. Jana také získala prestižní ocenění Inovativní právník roku za průkopnickou roli v podpoře zavádění nových technologií v právním průmyslu a za obhajobu právních a etických otázek souvisejících s novými technologiemi. Jana sídlí v Praze a měla praxi v Londýně, Paříži a Bratislavě. Je držitelkou postgraduálních titulů na univerzitách v Londýně a Mnichově. Je členkou České a Slovenské advokátní komory a jednatelkou Mezinárodní advokátní komory. Jana je zapojena do mnoha pro bono snah zaměřených na podporu diverzity a inkluze.
Přednášky

O přednášejícím
Jan Petr se věnuje digitalizaci už více než třicet let. Stál u klíčových momentů české digitální transformace — podílel se na úspěchu Software602, kde firma prodala přes 100 000 textových editorů a jako první zaměstnanec a ředitel firmy EDITEL vedl projekty v oblasti elektronického bankovnictví a elektronické výměny dat. Působil jako partner ve společnosti Deloitte pro oblast Management Consulting. Do Software602 se vrátil jako ředitel projektu Datových schránek a následně výkonný ředitel Software602. Později byl ředitelem sekce digitalizace a řízení na Magistrátu hlavního města Prahy. V současnosti působí v Digitální a informační agentuře v odboru hlavního architekta, kde koordinuje zavádění Zákona č. 12/2020 Sb., o právu na digitální služby.
Přednášky

O přednášejícím
Technický specialista na řešení kybernetické bezpečnosti specializují se na systémy včasného varování a reakce proti kybernetickým hrozbám. Ve společnosti Microsoft pracuje deset let. Zákazníkům pomáhá nejen testovat či nasazovat řešení kybernetické bezpečnosti, ale rovněž pomáhá s vyšetřováním útoků včetně zkušenosti se spoluprácí s Policií České republiky. Jan spolupracuje již třetím rokem s NÚKIB v rámci obranného týmu při největším kybernetickém cvičení v rámci zemí NATO - Locked Shields. Jako přednášející vedl přednášky na půdě Univerzity Karlovy či Technické Univerzitě v Brně.
Přednášky
Martin Pilník
Přednášky

Jiří Pokorný
náměstek primátora
Přednášky

O přednášejícím
Pracuje ve společnosti HP Inc. jako technický konzultant společnosti HP Inc. a vedoucí týmu technické předprodejní podpory pro region ECE&I. Je specialistou na koncová zařízení a s nimi souvisejícími službami, řešeními a technologiemi včetně hromadné správy a zabezpečení s vice než dvacetiletou praxí. Zabývá se jak procesní stránkou v této oblasti, tak implementačně-technologickými aspekty implementace a použití koncových stanic ve firemním prostředí.Je absolventem inženýrského studia Univerzity Pardubice a programu MBA - Management a kybernetická bezpečnost.
Přednášky
Tomáš Poledno
Přednášky
Martin Procházka
Přednášky

O přednášejícím
Markéta Průšová je klíčovou součástí týmu WEDOS již rok, přičemž využívá své zkušenosti z mezinárodního obchodu a řízení týmů. Ve WEDOS se zaměřuje na projekt NIS2 v rámci služby WEDOS Protection. Markéta se aktivně podílela na získávání klíčových zákazníků a byla jedním z hnacích motorů při zrodu tarifu NIS2, čímž posiluje rozvoj klíčových služeb firmy. Její práce přispívá k vytváření bezpečnějších webů pro zákazníky a k dalšímu rozvoji společnosti.
Přednášky

O přednášejícím
Filip je obchodní manažer pro internet věcí ve společnosti Vodafone Česká republika. Více než 5 let se věnuje IoT a ICT, zejména v oblasti cloudu, hardwaru, chytrých domácností, energetiky a měření. Má bohaté zkušenosti s implementací a optimalizací těchto technologií v různých odvětvích. Vystudoval podnikové řízení inovací na ČVUT a podílel se na projektech pro edukaci dětí v oblasti IoT. Mezi jeho záliby patří sport a inovace, svůj volný čas tráví rád v přírodě, zejména na Šumavě.
Přednášky

O přednášejícím
Tomáš pracuje ve společnosti Vodafone Česká republika od roku 2020. Věnuje se službám a inovacím v oblasti 5G mobilních privátních sítí a strategickým projektům. Zaměřuje se na rozvoj a implementaci nových technologií v oblastech jako energetika, telemetrie, zdravotnictví, bezpečnost a automobilový průmysl. Tomáš vystudoval management na Vysoké škole ekonomické a v telekomunikačním sektoru pracuje již více než 15 let. Je zároveň zodpovědný za posilování vztahů a rozvíjení dlouhodobé spolupráce se zákazníky, propagování nejnovějších trendů digitalizace a jejich uplatňování v praxi.
Přednášky
Martina Saláková Šafková
O přednášejícím
Martina Saláková Šafková se od roku 2021 věnuje na odboru regionálního rozvoje, grantů a dotací Krajského úřadu Královéhradeckého kraje podpoře lokální ekonomiky, produktů a zkracování dodavatelských řetězců. V této oblasti také aktivně spolupracuje s místními akčními skupinami z území kraje. Lokální produkce je propagována pod společnou značkou To nejlepší z Královéhradeckého kraje. Tato značka má vlastní webové stránky s přehledem producentů, produktů i akcí. Dalším používaným nástrojem je FB profil To nejlepší. Od prosince 2024 funguje také prezentační prostor ve vstupní hale krajského úřadu.
Přednášky
Petra Sedláčková
Přednášky
Michal Schmidt
Přednášky
Monika Skokanová
Přednášky

Tomáš Slezák
analytik Odboru analýz, podpory řízení a kontroly
O přednášejícím
Vystudovaný geograf, správce datového portálu Data KHK. Zajišťuje vizualizaci dat prostřednictvím mapových a grafových výstupů. Publikuje nové a aktualizuje stávající datové sady otevřených dat Královéhradeckého kraje.
Přednášky
Marie Smejkalová
Přednášky

O přednášejícím
Působí na Katedře informačních technologií Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Odborně se zaměřuje na komunikační technologie, kybernetickou bezpečnost a cloud computing. Je rovněž hlavním řešitelem výzkumného projektu ARTISEC - „Využití umělé inteligence pro zajištění kybernetické bezpečnosti Smart City“, který propojuje akademický výzkum s praktickými dopady na moderní digitální infrastrukturu měst a regionů. Aplikačním garantem projektu Artisec je Královéhradecký kraj. Vedle akademické činnosti se dlouhodobě působí také v komerční sféře ve společnosti IT-PRO, s.r.o. kde se věnuje návrhům a implementaci IT řešení, především v oblastech bezpečnosti, síťové infrastruktury a cloudových služeb. Společnost pod jeho vedením poskytuje odborné konzultace, návrh, servis a správu IT systémů.
Přednášky

O přednášejícím
Petr Souček působí na ČÚZK více než dvacet let, nyní na pozici ředitele odboru správy dat. Jeho hlavní zaměření jsou prostorová data, otevřená data, implementace směrnice INSPIRE a kvalita dat katastru a RÚIAN.
Přednášky
Zbyšek Stodůlka
Přednášky

Jan Strakoš
O přednášejícím
Ing. Mgr. Jan Strakoš, LL.M. je ředitelem odboru živností a spotřebitelské legislativy na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Je současně členem expertní skupiny Evropské komise pro politický dialog a výměnu zkušeností v oblasti spotřebitelské politiky, od června 2024 se účastní zasedání Evropské rady pro umělou inteligenci. Jeho odbor má na starosti mj. obecnou bezpečnost výrobků a dozor nad trhem s výrobky, regulaci reklamy a ochranu spotřebitele. Zabývá se především správním trestáním a otázkou využitelnosti chytrých technologií v činnostech veřejné správy. Absolvoval postgraduální program Právo v ICT na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.
Přednášky
Jiří Studnička
Přednášky

O přednášejícím
Na odboru Hlavního architekta eGovernmentu pracuji od poloviny roku 2015 a zabývám se architekturou informačních systémů veřejné správy, především pak jejich správným napojením a využíváním centrálních sdílených služeb. Jsem správcem Národní architektury eGovernmentu zveřejněné na adrese https://archi.gov.cz a snažím se sdílet a rozšiřovat povědomí o eGovernmentu všude, kde je to možné. Moje práce je též pomáhat orgánům veřejné správy v rámci jejich architektonických problémů, s čímž pomáhá námi založena Pracovní skupina pro architekturu a řízení ICT pod Radou vlády pro informační společnost, kam zvu každého, kdo má zájem o témata eGovernmentu.
Přednášky
Petr Šebesta
Přednášky
Slávka Šikurová
Přednášky

O přednášejícím
Ing. Ondřej Šimíček vede digitalizaci ve Středočeském kraji, kde se stará o rozvoj moderních IT systémů, elektronické komunikace a inovativní projekty ve veřejné správě. Má bohaté zkušenosti s vedením digitalizačních iniciativ, jako jsou implementace platebních portálů nebo webových aplikací, a aktivně prosazuje využívání otevřených dat a transparentnost veřejné správy. Jako předseda krajské Komise pro ICT a digitalizaci koordinuje spolupráci s městy i státními institucemi. Ve své práci kombinuje odborné zkušenosti z veřejného i soukromého sektoru s cílem zvyšovat efektivitu a dostupnost služeb pro občany.
Přednášky

O přednášejícím
Pavol pôsobí ako vedúci kancelárie generálnej riaditeľky Generálního finančního ředitelství ČR. Na finančnej správy má na starosti viaceré inovácie v spojení s umelou inteligenciou a projekt rozvoja Dátového skladu FS. Cieľom jeho pôsobenia v organizácii je vypracovať stratégiu rozvoja IT a tak naplánovať jej budúcnosť v oblasti digitalizácie a inovácií z pohľadu modernizácie finančnej správy pre laickú a odbornú verejnosť. Pracoval ako CIO na Finančnej správe SR, predtým pracoval ako generálny riaditeľ na Ministerstve financií SR a člen správnej rady DEUS. Bol prvým Chief Data Officer Bratislavy a je spoluzakladateľ Inštitútu dátových politík. Viedol tím analytikov Bratislavy a priniesol do mesta myšlienky rozhodovania na základe dát. Pod jeho gesciou sa vytvoril portál s otvorenými údajmi, ktorý v rok 2020 vyhral Cenu ITAPA ako najlepší projekt digitalizácie spoločnosti.
Přednášky

Petr Šnajdárek
ředitel Sekce komunikačních a informačních systémů
O přednášejícím
Brigádní generál Petr Šnajdárek je důstojníkem Armády České republiky s více než 20 lety praxe v oblasti průzkumu, dronů, elektromagnetického boje, velení a řízení, nyní v pozici ředitele Sekce komunikačních a informačních systémů a Digitálního zmocněnce Ministerstva obrany. V rámci kariéry zastával vedoucí pozice v 53. brigádě průzkumu a elektronického boje a působil v zahraničních misích v Afghánistánu, kde zaváděl nové technologie v rámci operací. Mezi lety 2020-2022 vedl systém ke zvládání nemoci COVID-19, dále se podílel na vedení prací při zmírňování uprchlické krize válečného konfliktu na Ukrajině. Jako jeden z hlavních představitelů platformy civilně vojenské spolupráce se rovněž zasloužil o propojování složek AČR, HZS, PČR, Ministerstva vnitra, Ministerstva zdravotnictví, krajů. Je držitelem řady vyznamenání, včetně Medaile Za zásluhy I. stupně a Záslužného kříže ministra obrany, v roce 2024 byl oceněn hlavní cenou E-governmentu za celkový přínos elektronizaci veřejné správy.
Přednášky

O přednášejícím
Blanka Šoulavová vede v Česko.Digital projekt Služby.Digital, jehož cílem je podpořit vznik špičkových digitálních služeb veřejné správy, které zjednodušují život občanům, posilují důvěru ve stát a konkurenceschopnost Česka. Do Česko.Digital přišla z Úřadu vlády ČR, kde vedla tým evropské digitální agendy a věnovala se mimo jiné vyjednávání Aktu o umělé inteligenci, odborné podpoře místopředsedy vlády pro digitalizaci nebo koordinaci projektu Týden pro digitální Česko.
Přednášky
Vladimír Špaček
Senior presales konzultant
Přednášky
Jiří Štochel
Přednášky
Miroslav Štochel
Přednášky

O přednášejícím
Jiří Táborský působí jako analytik ve STEM, kde se věnuje zejména aktuální politické situaci a otázkám obrany, bezpečnosti a strategické komunikace. V minulosti působil ve vedoucích funkcích v oblasti komunikace s veřejností, například na Ministerstvu obrany nebo v Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a je stále voják v aktivní záloze u Velitelství kybernetických sil a informačních operací. Coby freelancer také pracoval jako tiskový mluvčí v politických kampaních ve dvou prezidentských volbách a před tím řadu let jako novinář.
Přednášky

O přednášejícím
Michal již šestým rokem řídí odbor podpory obchodu. Věnuje se i portálovým aplikacím, produktovým novinkám a optimalizaci stávajících řešení. Díky znalostem trhu, související legislativy, technologických možností i zákaznických požadavků dovede najít cesty, které ocení každý, kdo chce smysluplně digitalizovat.
Přednášky
Michal Tichý
produktový manažer
O přednášejícím
Přednášející působí od roku 2025 na pozici produktového manažera IS Czech POINT, kde se věnuje rozvoji systému a metodické podpoře kontaktních míst veřejné správy. V digitalizaci české státní správy se pohybuje od poloviny roku 2022, kdy nastoupil na odbor eGovernmentu Ministerstva vnitra.
Přednášky

O přednášejícím
IT ředitel a zástupce ředitele státního podniku CENDIS, který zajišťuje provoz a rozvoj klíčových informačních systémů pro dopravu v ČR. Zaměřuje se na digitalizaci veřejné dopravy, integraci dopravních dat a podporu meziresortních projektů. Jeho cílem je zefektivnění služeb státu prostřednictvím moderních technologií a koordinace napříč veřejnou správou.
Přednášky

O přednášejícím
Helena Ulrychová pracuje jako vedoucí oddělení eGovernment cloudu na Digitální a informační agentuře. Spolu se svými kolegy vede mimo jiné i tzn. katalog poskytovatelů a nabídek cloud computingu. Na ISSS tento katalog představí a ukáže jaké jsou nejen povinnosti, ale i příležitosti při využívání cloudu v rámci veřejné správy.
Přednášky

Karel Váchal
ředitel Architektonické a projektové kanceláře
Přednášky

O přednášejícím
Petr Vancl Hochberger se přes 10 let věnuje standardizaci dat, jejich propojování, využívání a interpretaci. Během své kariéry působil ve Vojenském zpravodajství a v mezinárodních strukturách NATO, kde získal cenné zkušenosti s analýzou a využíváním dat z veřejně dostupných zdrojů (OSINT). Aktuálně zastává pozici ředitele business developmentu a marketingu ve společnosti Tovek, kde propojuje své zkušenosti v oblasti vyhledávání a zpracování informací s praktickými potřebami organizací veřejného i soukromého sektoru.
Přednášky

O přednášejícím
Vedoucí odboru analýz, podpory řízení a kontroly zajišťuje datovou platformu kraje, její funkčnost a správnost. Vede tým Data KHK, realizuje aktivity datového portálu kraje, koordinuje datové výstupy z datového skladu kraje do interaktivních grafů, mapových výstupů v nástrojích BI pro rozhodovací a kontrolní procesy.
Přednášky

Tomáš Vlasák
Přednášky

O přednášejícím
Narodil se 30. dubna 1986 v Brně. Vzdělaní má právní, technické i umělecké. Pracovní zkušenosti získal především v institucích zajišťujících bezpečnost České republiky. Primárně se jednalo o legislativní, rozhodovací a koncepční činnosti. V rámci působení u Vojenského zpravodajství se podílel na budování systému kybernetické obrany státu a v manažerské roli odpovídal za řízení a rozvoj technických disciplín. Na ČTÚ byl před jmenováním do Rady členem rozkladové komise. Mimo jiné je spoluautorem knihy a projektu Kyberpohádky. Zaměřuje se především na systémová a inovativní řešení. Základ všeho spatřuje ve správné práci s lidmi, vzájemné komunikaci, spolupráci a týmové synergii. Veřejnou službu vnímá jako své poslání a možnost, jak hájit hodnoty a principy svobodného a demokratického státu. Volný čas tráví aktivně s rodinou, nejlépe někde v přírodě. Je milovníkem umění a rád sportuje, aktivně se věnuje futsalu a karate. Do funkce člena Rady byl jmenován v červenci 2024 na období 5 let.
Přednášky

O přednášejícím
Zakladatel a CEO společnosti DNAi, která se specializuje na vývoj a implementaci AI řešení v komerčním sektoru. Má více než 20 let zkušeností s vedením inovativních projektů a systematickou prací s talenty. Pod jeho vedením DNAi realizovala desítky úspěšných AI projektů ve spolupráci s partnery jako Microsoft. Je také aktivní mentor a podporovatel propojení akademického světa s praxí.
Přednášky
Valdemar Závadský
CTO
O přednášejícím
Valdemar Závadský je softwarový vývojář, solution architect a vedoucí vývoje s 25 lety zkušeností v oblasti IT. Svoji kariéru zahájil na platformách Windows a Unix a wide range networks. Během následujících let realizoval řadu projektů jako systémový administrátor, softwarový vývojář a solution architect. Později zastával manažerskou pozici, kde jeho úkolem bylo vybudovat od základu vývojové oddělení společnosti Wincor Nixdorf CZ. V současnosti se věnuje technickým řešením v oblasti vestavěných systémů na Linuxu a cloudovým řešením hostovaným na platformě Azure. Po dlouholeté praxi v korporacích jako Wincor Nixdorf nebo Microsoft se rozhodl založit vlastní firmu – Cloudfield, která se zaměřuje na moderní cloudová a AI řešení. Dnes pomáhá zákazníkům s adopcí cloudu, inovacemi v AI a budováním efektivních týmů, aby uspěli v novém a náročném světě digitálních technologií.
Přednášky

O přednášejícím
Michal Zedníček je vizionářem a lídrem kybernetické bezpečnosti v ALEFu, kde působí již vice jak 18 let. V roce 2013 založil oddělení Cybersecurity Consultingu, které dnes čítá téměř 50 specialistů. Od roku 2024 předsedá CyberSecurity Working Group neziskové organizace AFCEA. Díky jeho iniciativě získala společnost ALEF Nula a.s. prověrku na úrovni „T“ podle zákona č. 412/2005 Sb. Je certifikovaným auditorem ISO27000 a expertem na frameworky ITIL a TOGAF.