Archiv aktualit

Videokonference V4DIS 2021 – eTourism

Konference V4DIS, zaměřená na stav a rozvoj eGovernmentu v zemích V4, již po dvě desítky let doprovází dubnovou královéhradeckou konferenci ISSS. Ani v letošním roce, stejně jako v tom minulém, ale aktuální situace související s covidovou pandemií zatím nepřeje pořádání velkých prezenčních akcí a pořadatelé se proto rozhodli ji přesunout do online prostoru. (více)

Konference ISSS 2021 se připravuje

Ve dnech 20.–21. září se v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové uskuteční již 23. ročník populární konference ISSS. Je to poměrně netradiční termín zapříčiněný aktuální vlnou pandemie Covid-19 a s ní spojenými restriktivními opatřeními. Minulý ročník se po několika odkladech nakonec v podzimních měsících odehrál v online podobě. Velice podobně, a to formou videokonference, probíhá v současné době i visegrádská konference V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), která je zaměřena především na e-turismus. (více)

ISSS: Odpovědi na otázky vydavatelství Averia

Tomáš Renčín Vydavatelství Averia položilo výkonnému řediteli konference ISSS/V4DIS RNDr. Tomáši Renčínovi několik otázek týkajících se pozměněného 23. ročníku i příprav letošního královéhradeckého setkání.

(více)

Zlatý erb 2020 – výsledky celostátního kola a ceny MMR

Vzhledem k letošní situaci související s koronavirovou pandemií proběhl slavnostní ceremoniál a předání cen vítězům tří hlavních kategorií v úterý 24. listopadu 2020 ve 13 hodin ve studiu O2 Universum v Praze. Věříme, že pro všechny oceněné bylo převzetí cen a pamětního listu z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Miloše Vystrčila dostatečným oceněním jejich práce a impulsem k dalšímu rozvoji elektronické komunikace s občany. (více)

Digitalizujeme ISSS

Vzhledem k současným restrikcím v souvislosti s koronavirovou pandemií, které budou trvat minimálně do listopadu, se organizátoři této populární akce rozhodli uspořádat konferenci v poněkud odlišné online podobě. Vychází tak vstříc veškerým doporučením Ministerstva zdravotnictví, Vlády ČR a krizového štábu. (více)

Zahájení ISSS 2020 – politické špičky i odborníci

Přes současnou poměrně složitou situaci se slavnostního zahájení konference v pondělí 19. října zúčastní celá řada osobností. Mezi hlavními řečníky nebude chybět předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil, premiér Andrej Babiš a přímý online vstup z Bruselu přislíbila místopředsedkyně EK Věra Jourová. (více)

Vážení partneři, spolupracovníci, zástupci veřejné správy, zájemci o konferenci a všichni ostatní…

RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel ISSS Současná složitá situace vyvolaná pandemií COVID-19 před nás staví zcela nové výzvy. Je jasné, že v době, kdy jde především o zdraví, jdou záležitosti jako kultura, sport či setkání na renomované konferenci a diskuse o věcech, které bezprostředně nesouvisejí s přežitím či základním chodem společnosti, samozřejmě stranou. Na druhé straně se ale v posledních týdnech zcela zřetelně ukazuje, jak je digitalizace společnosti nutná, jak je důležitá efektivní elektronická komunikace nejen mezi občanem a státem, ale i mezi občany samotnými.

(více)

Zlatý erb v době virové

Zlatý erb V současné složité situaci se ukazuje, že právě webové stránky krajů, měst, obcí i dalších subjektů veřejné správy jsou naprosto nepostradatelné pro kontakt úřadů s občany a distribuci informací. Těší nás, že díky oblíbené soutěži k jejich kvalitě každoročně přispíváme.

(více)

Informační systém pro řízení pandemie

prof. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D. Záznam vystoupení ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR prof. RNDr. Ladislava Duška, Ph.D., během tiskové konference Ministerstva zdravotnictví ČR k aktuálnímu stavu nemoci COVID-19 v České republice 24. března 2020.

(více)

Sdělení organizátorů ISSS/V4DIS 2020 v souvislosti s „koronavirem“

Vážení návštěvníci, vážení partneři,
vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a aktuální situaci v České republice Vás informujeme, že se konference ISSS 2020 v plánovaném termínu 20. a 21. dubna neuskuteční, a to z důvodů, které nemáme možnost ovlivnit.
V současné době jednáme o změně termínu konference na pozdější datum. O výsledcích těchto jednání, stejně jako o dalším postupu ve věci již uhrazených plateb Vás budeme informovat v příštím týdnu. (více)

Zemřel prof. Janicki

Ve středu 13. listopadu zemřel prof. Andrzej Janicki, v minulosti pravidelný aktivní účastník, přednášející a hlava polských delegací na konferenci ISSS/V4DIS. (více)

Příprava konference ISSS 2020 jede naplno

Organizační tým konference ISSS již naplno zahájil přípravné práce k 23. ročníku populární konference ISSS. Ta se bude konat ve dnech 20.–21. dubna 2020 jako obvykle v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Mezi nosnými tématy opět nebudou chybět prezentace a diskuse odrážející aktuální stav e-governmentu nejen v ČR, otázky elektronické identity a efektivní komunikace občanů s veřejnou správou či problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti. (více)

ISSS 2020