Archiv aktualit

Den bezpečnějšího internetu rozšiřuje povědomí o nástrahách v online prostoru

Den Bezpečnějšího internetu letos připadá na první únorové úterý – tedy na 7. únor. Jedná se o jubilejní 20. ročník, do kterého se zapojilo 200 zemí. Tento den si připomínáme důležitost bezpečného chování v prostředí internetu. Upozorňovat na rizika a bezpečnost v kyberprostoru je nadmíru důležité, protože podle výzkumu Microsoftu se 69 % dotázaných v posledním roce setkalo na internetu právě s nějakým rizikem. (více)

Zákon o vzniku Digitální a informační agentury projednal Senát, chybí už jen podpis prezidenta

, Úřad vlády ČR

Zákon o vzniku Digitální a informační agentury, připravený místopředsedou vlády pro digitalizaci Ivanem Bartošem, projednal Senát. Po důkladné debatě Senát návrh zákona ani neschválil, ani nezamítl – uplynutím 30denní lhůty tak zákon poputuje k prezidentovi. Jeho podpis je posledním krokem, který dělí Česko od zřízení DIA. (více)

Oblíbeným tématem konference ISSS je eGovernment

Elektronizace veřejné správy se stává jedním z klíčových prvků jejího rozvoje. Širší zpřístupnění služeb pro obyvatele by v příštích letech mělo značně zjednodušit život, jak občanům, tak i úředníkům. (více)

Říjen byl už podesáté Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti

Digitalizace a následná elektronizace veřejné správy s sebou přináší větší objem dat, která se ukládají na serverech, což zvyšuje riziko jejich odcizení či zablokování. Rozvoj eGovernmentu tedy nutně znamená zvýšení nároků na kyberbezpečnost – ať už pro ochranu údajů běžných uživatelů, či nenarušitelnost fungování úřadů, institucí, zdravotnických zařízení. (více)

Odstartovali jsme přípravy 25. ročníku konference ISSS 2023

ISSS tu bude už čtvrt století – 25. ročník konference se bude konat 15. a 16. května 2023 v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis. V programu se objeví aktuální témata jako stav a budoucnost eGovernmentu v ČR včetně reorganizace jeho řídících struktur, kybernetická bezpečnost veřejnoprávních institucí nebo digitální identita občana. (více)

Konference ISSS 2023 zná svůj termín

Účastníci se už mohou registrovat na ISSS 2023. Květnový termín konference ISSS se osvědčil, a proto se ISSS 2023 zase bude konat v květnu – tedy v pondělí 15. a v úterý 16. května 2023 v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Účastníci se mohou těšit na bohatý program, zajímavá témata a uznávané odborníky. (více)

Miloš Vystrčil předal výhercům 24. ročníku Zlatého erbu pamětní listy

, Praha

Výherci 24. ročníku Zlatého erbu, prestižní soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí, v úterý 23. 8. 2022 převzali pamětní listy z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila. Slavnostní předávání proběhlo jako tradičně v Rytířském sále ve Valdštejnském paláci. Účastníky po skončení ceremoniálu čekala i krátká vedená exkurze po prostorách sídla Senátu. (více)

IS Munis hledá inovativní cesty při rozvoji IT ve veřejné správě

, Hradec Králové

V proskleném salonku společnosti Triada probíhaly během obou konferenčních dnů prezentace určené primárně pro uživatele informačního systému Munis. Návštěvníci se mohli dozvědět o novinkách a aktualizacích, které se v systému za uplynulý rok odehrály, navíc jim lektoři a přednášející poskytli i praktické rady. Celkem měla společnost Triada na konferenci 10 přednášek. (více)

ISSS 2022