Triada Munis iMunis ISSS DMO Obec a finance DVS Solón
  pruhy pruhy
ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě 13.–14. dubna 2015, Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis

Eurocrest 2015 – Most, Bratislava a Piotrków Trybunalski

13. 4. 2015, 13.45, Hradec Králové

syr_7396.jpg syr_7424.jpg syr_7471.jpg syr_7483.jpg

V soutěži Eurocrest o nejlepší internetové stránky měst, obcí a regionů v Evropě se mezi hlavní oceněné projekty roku zařadily oficiální stránky města Most, loňský vítěz kategorie měst v národní soutěži Zlatý Erb, a vedle toho také oficiální stránky Bratislavy a polského města Piotrków Trybunalski. Vyhlášení výsledků bylo jako obvykle součástí programu osmnáctého ročníku konference ISSS v Hradci Králové (ISSS/V4DIS 2015) – podobně jako vloni proběhlo vyhlášení v projektové laboratoři v pondělí po poledni, a to za přítomnosti místopředsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky.

Vyhlašovatelem patnáctého ročníku soutěže Eurocrest je Sdružení Zlatý erb ve spolupráci s Evropskou komisí a evropskými síťovými IT projekty, jako je například TeleCities. Soutěž Eurocrest vychází ze zkušeností získaných při organizaci soutěže Zlatý erb pořádané v České republice s přihlédnutím ke konzultacím odborníků z Evropské unie.

Cílem Eurocrestu je, podobně jako u soutěže Zlatý erb, ocenit výjimečné projekty, podporovat vzájemnou výměnu zkušeností a ohodnotit snahu zástupců místní správy a samosprávy účinně využívat informačních technologií ke zvyšování kvality a přístupnosti služeb veřejné správy. Touto cestou tak chtějí pořadatelé přispět ke zrychlení rozvoje služeb evropských institucí veřejné správy.