Triada Munis iMunis ISSS DMO Obec a finance DVS Solón
  pruhy pruhy
ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě ISSS – Internet ve státní správě a samosprávě 7.–8. dubna 2014, Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis

Tradiční „GISové“ dopoledne

8. 4. 2014, 10.00, Hradec Králové

Úterní dopoledne na konferenci ISSS patří již tradičně uživatelům a příznivcům geografických informačních systémů, geodat, mapových služeb, územního plánování, stavebního řízení a dalších souvisejících témat.

Blok věnovaný této problematice, rozdělený do tří částí, jako obvykle hostí dvorana ve Velkém sále. V prvním bloku jsou úvodní přednášky věnované projektu ELF a směrnice INSPIRE, a to z pohledu ČÚZK a agentury CENIA.

Ve druhém bloku zazní prezentace věnovaná praktickému dopadu spuštění RÚIAN z pohledu územní identifikace (Jiří Formánek, ČÚZK), přednáška „Usnadněte si práci s RÚIAN (Radek Kuttelwascher, ARCDATA Praha) a informace o AIS VITA a geografických informačních systémech (Jan Křížek, VITA software).

Celý program bloku GIS pak uzavírá třetí část s prezentacemi „Poskytování dat a služeb z katastru nemovitostí“ (Petr Souček, ČÚZK), „Proč bychom měli chtít poznat adresář 2GIS?“ (Martin Vašíček, Smart Maps CZ), „Publikace LMS prostřednictvím Geoportálu ČÚZK“ (Karel Brázdil, Zeměměřický úřad), „Prostorová data ZÚ pro veřejnou správu“ (Petr Dvořáček, Zeměměřický úřad) a „Strategie rozvoje infrastruktury pro prostorové informace v ČR do roku 2020“ (Eva Kubátová, MV ČR). Na závěr celého odborného bloku je naplánována diskuse a odpovědi na případné dotazy.