Triada Munis iMunis ISSS DMO Obec a finance DVS Solón Český zavináč
  pruhy pruhy
ISSS – Local and regional information society ISSS – Local and regional information society 2.–3. dubna 2012, Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis

Conferoo pro uživatele smartphonů

29. 3. 2012

Hosté a příznivci konference ISSS 2012 mají letos k dispozici jednu novinku pro své mobilní telefony. Jde o univerzální mobilní webovou aplikaci Conferoo z dílny studia Inmite, kterou lze využívat na většině v současné době rozšířených operačních systémů mobilních telefonů schopných připojení k internetu.

Aplikace Conferoo poskytuje řadu funkcí a ucelenou sadu informací týkající se programu konference, jednotlivých streamů, přednášejících, časů prezentací, jejich anotací apod. Umožňuje lepší orientaci v celém dvoudenním programu, výběr jednotlivých přednášek a vytváření vlastního plánu, stejně jako hodnocení přednášek a vyplnění anketních otázek.

Nejzajímavější funkcí aplikace je možnost sestavení osobního programu či itineráře, ke kterému stačí pouze zadat e-mailovou adresu. Poté již je přístup k osobnímu programu dostupný z jakéhokoli mobilního zařízení nebo PC.

Dodavatel aplikace, studio Inmite, je česká jednička ve vývoji aplikací pro chytré mobilní telefony a tablety – ať už jde o Android, iOS, Windows Phone 7 nebo mobilní web. Od roku 2008 vytvořilo přes 60 aplikací. Patrně nejznámější projekt je aplikace pro živé vysílání zpravodajského kanálu ČT24 i sportovní ČT4. Vývojáři z Inmite jsou pyšní také na sérii aplikací pro Google, Vodafone, Lagardere Active nebo na uživateli oblíbenou SMS Jízdenku. Na světovém trhu zaznamenala velký úspěch aplikace avast! Mobile Security, bezpečnostní aplikace, která vznikla ve spolupráci se společností Avast Software.